ماشین-ظرفشویی

مراحل رسوب زدایی ماشین ظرفشویی

پیش از آنکه هر کار را شروع کنید لازم است بدانید که برای انجام عملیات رسوب زدایی ماشین ظرفشویی بهتر است آن را از برق بیرون بکشید و زمانی که از وصل نبودن جریان برق اطمینان حاصل کردید کار خود را شروع کنید.

اولین مرحله این است که شما تمامی ‌محتویات ماشین ظرفشویی را که قابل جدا شدن هستند خارج کنید. مثل سبد و وسایل متحرک دیگر.

این سبد ها را بهتر است درون سینک قرار دهید تا خیس بخورند.

مرحله بعدی این است که شما آبفشان های بالایی و پایینی ماشین ظرفشویی را با استفاده از خلال دندان یا یک سوزن نازک تمیز کنید آن هم به آرامی.

در مرحله سوم بهتر است نگاهی به داخل ماشین ظرفشویی بیندازید درون ماشین ظرفشویی در قسمت خروجی یک فیلتر قرار دارد که جهت گرفتن آشغال های اضافی تعبیه شده است این فیلتر را خارج کنید و حسابی شست و شو دهید.

این فیلتر در قسمت خروجی وجود دارد به همین سبب چرب و کثیف است و با یک شستن معمولی و بدون مواد شوینده تمیز نمی‌شود.

در مرحله چهارم نوبت به جرم گیری واشر ماشین ظرفشویی رسیده است. واشر درب از قسمت های بسیار کثیف ماشین ظرفشویی است.

واشر از خروج آب و چربی به بیرون ظرفشویی کمک می‌کند به همین جهت برای رسوب زدایی آن باید از سرکه و یک پارچه استفاده کنید و به آرامی ‌پارچه آغشته به سرکه را به واشر بکشید تا تمیز شود. قسمت هایی که ظریف است و دست پاسخ گوی آن ها نیست را باید با استفاده از یک شیء باریک تر تمیز کنید.

در این مرحله باید سبد هایی که از اول درون سینک قرار دادید را با مسواک و سرکه تمیز بشویید تا چربی ها از روی آن ها پاک شوند.

در مرحله آخر باید پاک سازی نهایی را انجام دهید تا هر گونه چربی و جرم در ماشین ظرفشویی وجود دارد را از بین ببرید. برای انجام این کلر تنها یک لیوان سرکه کف ظرفشویی بریزید و اجازه دهید از خروجی خارج شود سپس ماشین را روشن کنید تا سرکه را بشوید و بوی آن را از بین ببرد.

تمامی‌این مراحلی را که گفتیم با دقت بالا انجام دهید تا هیچ گونه مشکلی برای ماشین ظرفشویی شما به وجود نیاید. اما اگر به هر دلیلی قادر به انجام چنین کاری نمی‌باشید می‌توانید از لوله کش ها و برق کار ها و دیگر خدمات شرکت گونیا در اصفهان کمک بگیرید و کار خود را به آن ها بسپرید.

نکات رسوب زدایی ماشین ظرفشویی

یکی از محصولاتی که از برق استفاده می‌کند و کارایی زیادی در آشپزخانه ها دارد ماشین ظرفشویی است به همین جهت هنگام رسوب زدایی و کار کردن با ماشین ظرفشویی باید به یک سری نکات اهمیت والایی داد. این نکات شامل مراحل زیر هستند.

توجه کنید بعد از تمیز کردن ماشین ظرفشویی فیلتر را به درستی درون مخزن قرار دهید چرا که اشتباه قرار دادن آن باعث اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی می‌شود.

فاصله های زمانی رسوب زدایی ماشین ظرفشویی را به یک دیگر نزدیک کنید تا در کمترین زمان بتوانید رسوب زدایی کنید.

پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی دقت کنید که به خوبی ظرف ها تمیز شده باشند چرا که وجود هر گونه آشغال باعث می‌شود فیلتر ماشین آسیب ببیند و به سختی کار کند.

شرکت گونیا آماده ارایه خدمات خرده کاری در اصفهان به شما هم‌وطنان عزیز است.

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *